Kontakt

Kontakta elevhemmen

Personal

För kontakt, vänligen maila info@sshl.se och lämna meddelande, eller ring SSHL:s växel, tel nr 08-592 57100

Kontakta oss gärna enligt nedan

Om du vill komma i kontakt med någon speciell person kan du mejla direkt till den personen. Generellt använder vi ”fornamn.efternamn@sshl.se” i våra e-postadresser. Karta och vägbeskrivning till oss finner du genom att klicka här.
Sigtunaskolan Humanistiska Läroverket

Box 508
193 28 Sigtuna
Telefon: 08-592 571 00
Fax: 08-592 572 50
E-post: info@sshl.se

Öppettider

08.00-16.00 (mån-tors)
08.00-15.00 (fre)

Besöksadress

Manfred Björkquist allé 8
193 31 Sigtuna

Faktureringsadress för leverantörer

SSHL
c/o BGC
BGC-id SSH 2001
106 42 Stockholm

Bankuppgifter

Vid betalning inom Sverige
Plusgirot 212 96-9 eller Bankgiro 142-9000

Vid betalning från utlandet
Swift code: NDEASESS
IBAN: SE35 9500 0099 6042 0021 2969
Eller: 1809 100 5008 om inte IBAN-numret fungerar.

Bank:
Nordea Bank AB
Sofielundsvägen 2
191 27 Sollentuna

Skolledning
Bild av Margret Benedikz
Margret Benedikz
Rektor
Tel: 08-592 571 21
margret.benedikz@sshl.se
Bild av Ian Gavin
Ian Gavin
Bitr. Rektor
Tel: 08-592 571 02
ian.gavin@sshl.se
Bild av Johan Norvell
Johan Norvell
Bitr. Rektor
Tel: 08-592 571 14
johan.norvell@sshl.se
Bild av Eddy Johansson
Eddy Johansson
Bitr. Rektor / Internatansvarig
Tel: 08-592 571 59
Eddy.johansson@sshl.se
Bild av Ann Lagerstrand
Ann Lagerstrand
Ekonomichef
Tel: 08-592 571 05
ann.lagerstrand@sshl.se
Områdes ansvariga
Bild av Nic Cardwell
Nic Cardwell
Elevkoordinator
Tel: TBC
nic.cardwell@sshl.se
Bild av Thomas Persson
Thomas Persson
Fritidschef
Tel: 073-038 00 41
thomas.persson@sshl.se
Bild av Tyler
Tyler Dennison
Säkerhetsansvarig
Tel: 08 592 571 16
tyler.dennilson@sshl.se
Bild av Leo Ruokokoski
Leo Ruokokoski
Fastighetschef
Tel: 08-592 571 29
leo.ruokokoski@sshl.se
Bild av Steve Rooker
Steven Rooker
Kökschef
Tel: 08-592 571 10
steven.rooker@sshl.se
Bild av Lena Månsson
Lena Månsson
Konsult / Marknadsföring
Tel: 08-592 571 20
lena.mansson@sshl.se