Personal

Administrativ Chef

Marlene Brink-Sinervo

Administrativ Chef
marlene.brink-sinervo@sshl.se

Marlene har civilekonomexamen från Uppsala Universitet. Innan hon anställdes på SSHL våren 2016 arbetade hon som administrativ chef på Karolinska Institutet i sex år. Hennes tidigare arbetslivserfarenheter omfattar arbete inom HR och revision på ett corporate finance bolag och en internationell revisions- och konsultfirma.

HR ansvarig

Pernilla Kleiner

HR ansvarig
pernilla.kleiner@sshl.se
Syv

Ingrid Annett Nordström

Syv
syv@sshl.se

Ingrid Annett-Nordström har en Studie- och Yrkesvägledar-examen på 180 p från Umeå Universitet, Degree of Bachelor of Arts in Study and Career Guidance 180 Credits. Ingrid har tidigare kombinerat SYV-uppdrag på skolor i Sigtuna och Uppsala med antagningsarbete på Uppsala universitet samt Lead Agent på Arlanda Flygplats. Ingrid har också under ett antal år vistats mycket och arbetat en del i Italien och Australien. Ingrids uppdrag på SSHL är att både vägleda nya elever i val av studieinriktning samt nuvarande elever vid val av gymnasium och universitet. Förutom allmän vägledning till elever är Ingrid UCAS´ coordinator samt UK Admission test coordinator och PSAT coordinator.

Ekonomichef

Ann Lagerstrand

Ekonomichef
ann.lagerstrand@sshl.se
08-592 571 05

Ann jobbar sedan 2007 som ekonomichef på SSHL. Innan Ann kom till SSHL arbetade hon på KPMG som auktoriserad revisor. Ann har civilekonomexamen från Handelshögskolan i Stockholm.

Projektadministratör

Pia T. Lötbom

Projektadministratör
pia.lotbom@sshl.se
Skolsekreterare

Janette Johansen

Skolsekreterare
Ekonomiadministratör

Mona Widgar

Ekonomiadministratör
mona.widgar@sshl.se
Skoladministratör

Monica Zethelius

Skoladministratör
monica.zethelius@sshl.se
08-59257100